Opeens heb je het, je wordt conducteur! De conducteur die op 10 november 1906 een man met verbrijzelde schedel in zijn coupé aantrof, had op dat moment waarschijnlijk spijt van die beslissing.
Op die novembermiddag rond 16 uur vond de conducteur van trein 1360 Hamburg-Altona-Blankenese namelijk een bewusteloze man met ernstige hoofdwonden in een tweede klas coupé. Het slachtoffer, later geïdentificeerd als tandarts dr. Claußen uit Altona, overleed kort daarna.
De moord moest gepleegd zijn in slechts 20 minuten tussen Altona en Blankenese. Al snel viel de verdenking op een jongeman die met bebloede handen gezien was op station Klein Flottbek.
Dit bleek Thomas Rücker te zijn, en hij werd al snel aangehouden. Ondanks zijn aanvankelijke ontkenningen, bekende hij uiteindelijk de ‘roofmoord uit noodzaak’. Rücker had een bijl gestolen en een slachtoffer geselecteerd op basis van diens nette uiterlijk en leren tas.
De overval nam een schokkende wending toen Rücker zijn slachtoffer neermaaide met de bijl en hem vervolgens van 160 mark en zijn horloge beroofde. Na de moord schreef hij zelfs een briefje aan de politie in gebroken Duits om de speurders op het verkeerde been te zetten.
Daar trapte niemand in. Twee maanden later werd Rücker veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf.
Deze gruwelijke moord zorgde voor zoveel opschudding in Hamburg dat er tijdelijk geen stoptreinen meer reden op de lijn Hamburg-Altona-Blankenese.
Voor het volledige, bloedstollende verhaal over de Bijlmoordenaar Thomas Rücker, inclusief alle bizarre details (bijvoorbeeld over wat er in de gevangenis gebeurde), lees je verder op Grave Affairs.
Also… meer Hamburgse true crime? Heb ik:
- Lees hier over Elisabeth Wiese, seriemoordenares uit St. Pauli
- We hebben meer schurkeboeven, uiteraard. Je vindt ze hier: #truecrime
- Hoewel fictie ook altijd fijn blijft. Dit zijn mijn favoriete Duitse Krimi’s.